Korzystanie z opakowań tekturowych, a kwestie ekologii
Trzeba przyznać, że we współczesnym świecie różnego rodzaju opakowania odgrywają kluczową rolę. Mają one szerokie zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle i nie sposób ich całkowicie wyeliminować. Mimo wszystko, zamiast plastikowych pojemników warto stawiać na bardziej przyjazne środowisku rozwiązania. Czy da się wyprodukować w pełni ekologiczne opakowania?
Wpływ produkcji opakowań na środowisko naturalne
Według Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) przeciętny Polak zużywa rocznie nawet do 160 kilogramów opakowań. Większość z nich stanowią produkty z tworzyw sztucznych. Plastikowe, często jednorazowe pojemniki po zużyciu trafiają na śmietnik. Szacuje się, że średni czas rozkładu plastikowej torby to około 400 lat. Zaśmiecanie środowiska odpadami z tworzyw sztucznych ma poważne konsekwencje dla całej planety. Nierozważne gospodarowanie nimi wiąże się z zanieczyszczeniem powietrza, gleby oraz wody. Teza, że masowa produkcja jednorazowych toreb to prawdziwe zagrożenie dla Ziemi, jest niepodważalna. Jak zatem temu zaradzić? Ciekawą alternatywą, na którą decyduje się coraz więcej osób, jest stosowanie opakowań tekturowych. Firma Inter-Styl-Pak z Łodzi zajmuje się produkcją opakowań kartonowych dla klientów z całej Polski. Ofertę producenta na tle konkurencji wyróżnia trwałość używanych materiałów oraz możliwość spersonalizowania zamówienia do Twoich indywidualnych potrzeb.
Przeczytaj również: Jak opracować optymalny system odbioru surowców z przedsiębiorstwa?
Największe zalety korzystania z ekologicznych opakowań
Zastanawiasz się, czy karton to rzeczywiście lepszy materiał produkcyjny od tworzyw sztucznych? Kartonowe opakowania to przede wszystkim większa wytrzymałość. To sprawia, że można je wykorzystywać wielokrotnie. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość ponownego wykorzystania zużytego pudła. Tekturę bez problemu można użyć do produkcji zupełnie nowych wyrobów. Recykling kartonowych opakowań przyczynia się do znacznego ograniczania wydobycia nowych surowców, co wpływa nie tylko na mniejsze koszty, ale również redukcję zanieczyszczeń przemysłowych. Co więcej, tektura daje ogromne możliwości personalizacji. W ten sposób bez większego wysiłku możesz umieścić na opakowaniu wybraną przez Ciebie grafikę, nazwę czy logo firmy. Warto zaznaczyć, że czas rozkładu tektury jest nieporównywalnie krótszy od rozkładu tworzyw sztucznych.
Przeczytaj również: Jakie tworzywa mogą być poddane recyklingowi?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana